Кредит онлайн з великими простроченнями в Україні

Інформація, що підлягає розкриттю відповідно до вимог чинного законодавства, розміщена в розділі Розкриття інформації
Як показує статистика, приблизно кожен п'ятий кредит, який оформляється в МФО (мікрофінансова організація), є проблемним. З цієї причини, через мережу «гуляє» досить поширений пошуковий запит «взяти кредит із простроченими кредитами». Наскільки це реально за нинішніх умов?

Особливості кредитування у МФО

Головною особливістю кредитування у МФО є висока лояльність кредитора до позичальника. Дійсно, в деяких МФО цілком реально оформити кредит з дуже поганою кредитною історією та простроченням, чого не можна буде зробити в жодній іншій кредитно-фінансовій організації.

Щоправда, слід зробити важливе застереження, деякі МФО дають можливість взяти кредит, якщо є прострочення кредиту, оформленого в іншій організації. Онлайн кредит з діючими простроченнями в одному й тому ж МФО неможливий.

Причина високого відсотка проблемних кредитів у МФО

Головною причиною високого відсотка несвоєчасного повернення за виданими кредитами до МФО є видача кредиту без ретельної перевірки кредитоспроможності позичальника. Це збільшує ризик не повернення коштів. Але тут нічого зробити не можна, оскільки лояльність до фінансових можливостей позичальника – це головна «фішка» МФО, яка і стала причиною такої високої популярності цих організацій серед населення.

Високий ризик потенційно проблемних кредитів МФО компенсують дуже високою кредитною ставкою, яка в багато разів вища за класичні банківські кредити. Саме завдяки такій високій відсотковій ставці, МФО можуть залишатися на «плаву» за високого відсотка проблемних кредитів.

Відмінності МФО від банків та ломбардів

Друга важлива особливість МФО – ці організації кредитують своїх позичальників із власних коштів, тоді як, наприклад, банки цих цілей використовують вклади своїх клієнтів. Також із власних коштів кредити видають і ломбарди, але натомість вони беруть у позичальників заставні цінності, які будуть реалізовані, якщо кредит не буде повернутий у строк, встановлений кредитним договором. МФО жодних застав зі своїх клієнтів не беруть, тому, на відміну від ломбардів, вони можуть кредитувати онлайн в будь-який час доби, чого не можуть робити ломбарди.

Як МФО борються з простроченнями за виданими кредитами

Як було зазначено, роль «рятувального кола» у боротьбі МФО з проблемними кредитами грає висока відсоткова ставка. Як вона працює? Припустимо, що в МФО було оформлено п'ять кредитів, кожний розміром 10 000 грн терміном 20 днів під 2% на день. Розглянемо різні варіанти розвитку ситуації надалі:

  • Усі 5 кредитів було погашено у строк – дохід МФО становитиме 5*10000*20*0,02 = 20000 грн.
  • У строк було погашено 4 кредити – дохід МФО становитиме 4*10000*20*0,02-10000 = 6000 грн.
  • У строк було погашено 3 кредити – МФО буде у збитку 3*10000*20*0,02-20000 = - 8000 грн.
Наведений приклад наочно дає зрозуміти, яким чином висока відсоткова ставка страхує МФО від проблемних кредитів, за умови, що їх відсоток не перевищує граничний ліміт.

Що буде при прострочення кредиту до МФО

Другим «кордоном» боротьби з недбайливими позичальниками до МФО є високі штрафи за невчасне повернення кредитних коштів. Однак деякі МФО, розуміючи, що навіть високі штрафи не «примусять» певний контингент повертати гроші, йдуть іншим шляхом, пропонуючи продовжувати термін дії проблемних кредитів за умови сплати відсотків.

Наприклад, клієнт, який оформив кредит на 10 000 грн. строком на 20 днів під 2% на день, може продовжити термін дії кредитного договору, якщо через 20 днів сплатить 4000 грн. (відсотки за кредитом). У деяких МФО послугою пролонгації кредиту можна користуватися необмежену кількість разів. Таким чином, продовживши 3 рази дію кредитного договору, клієнт фактично виплатить суму, яка перевищить тіло кредиту, але, з юридичної точки зору він, як і раніше, буде винен МФО 10 000 грн. Тому, пролонгація кредиту певною мірою вигідна, як кредитору, і позичальнику. Перший отримує надприбутки, другий – уникає штрафних санкцій і не погіршує свою кредитну історію.
Якщо ж у вас виникли додаткові питання - зверніться на гарячу лінію сервісу Money4You за телефоном
0 800 330 024