Чи реально отримати кредит під 0%
Позика під 0% заборонена в Україні на законодавчому рівні. У цьому немає нічого дивного, оскільки офіційна відсоткова ставка є обов'язковою умовою стабільності кредитно-фінансової системи. Де і як можна оформити кредит під 0 на карту?Позику без відсотків можна отримати у деяких мікрофінансових організаціях (МФО). В умовах високої конкуренції мікропозика під 0 відсотків надається новим клієнтам МФО, які вперше звернулися за фінансовою допомогою до конкретної МФО.
Відразу слід сказати, що такі преференції доступні, як правило, лише новачкам в окремих МФО. А як законодавство, яке забороняє кредитування під 0%? Нюанс полягає в тому, що так званий «нульовий кредит» надається фактично під 0,01%, що з фактичної точки зору те саме, що й 0%. Але такий нехитрий прийом дозволяє дотриматися юридичних вимог, викладених у законі.
Де отримати кредит 0%
Як було зазначено, оформити кредит під 0% можна далеко ще не в усіх МФО. Як правило, адміністрація МФО анонсує проведення такої акції на своєму сайті. Якщо ніяких анонсів або інших повідомлень про нульову відсоткову ставку для нових клієнтів немає, то перший кредит видається на загальних умовах.У будь-якому випадку для уточнення інформації про можливість оформити кредит під 0% слід звернутися до служби технічної підтримки організації. Як правило, у серйозних МФО саппорт працює цілодобово та відповідає на поставлені питання протягом кількох хвилин. Якщо ви запитали і не отримали оперативної відповіді, краще пошукати для кредиту іншу організацію.
Як отримати кредит 0%
Для оформлення безвідсоткового кредиту необхідно пройти реєстрацію до МФО, яка надає таку можливість. Зареєстрований клієнт отримує доступ до свого особистого кабінету на сайті МФО, де він може подати заявку на отримання безвідсоткового кредиту.Параметри кредиту зазвичай розраховуються на кредитному калькуляторі, який є на сайті в будь-якій організації, що «поважає» себе. Кредитний калькулятор автоматично обмежує розмір мінімального та максимального кредиту та термін кредитування. Більшість сучасних МФО надають своїм клієнтам кредити від 100 до 30 тисяч гривень терміном від 1 до 30 днів.
Подана клієнтом заявка розглядається скоринговою системою в автоматичному режимі, після чого на електронну пошту позичальника надходить повідомлення про прийняте рішення. Якщо заявка отримує схвалення, користувачеві залишається підписати електронний кредитний договір, після чого кредитна сума буде зарахована на його банківську картку, яку він вказав у процесі реєстрації та «прив'язав» до свого облікового запису на сайті МФО.
Приклад безвідсоткового кредиту до МФО
Припустимо, клієнт оформив безвідсотковий кредит на 15 000 гривень терміном на 20 днів. Як ми вже сказали раніше, чистий кредит під 0% технічно отримати неможливо, закон забороняє. Тому МФО видасть такий кредит під 0,01% на день. Таким чином, через 20 днів позичальник має повернути 15000+0,0001*20*15000 = 15030 грн. 30 грн - це і є та мінімально можлива процентна ставка, під яку оформлявся такий безвідсотковий кредит.Що далі
Після того, як кредитні кошти були зараховані на банківську картку клієнта, він може розпоряджатися цими грошима на власний розсуд. Головна умова – кредит із відсотками має бути повернутий кредитору у зазначені кредитним договором терміни (можна раніше, але з пізніше).На жаль, при повторному оформленні кредиту в тій же МФО, клієнту будуть нараховуватися вже стандартні відсотки, які дуже високі (1-2% на день від тіла кредиту). Для нашого прикладу, який було розглянуто вище, за процентної ставки 1% на день клієнту доведеться повернути 15000+0,01*20*15000 = 18000 грн. Як бачимо, відсотки зросли у 100 разів і становили 3000 грн за користування таким кредитом. За процентної ставки 2% на день ця сума збільшиться ще вдвічі і становитиме 6000 грн.
Нюанси кредитування у МФО
З наведеного прикладу стає зрозуміло, що оформляти кредит у МФО слід лише зваживши всі «за» та «проти». Як показує практика, кредитуються в МФО, як правило, у двох випадках: якщо терміново потрібні гроші та немає альтернативи; щоб перехопитись необхідною сумою грошей на короткий термін.У складних фінансових ситуаціях користувачі найчастіше вдаються до такого прийому – беруть кредит у МФО, а коли підходить термін його погашення, беруть новий кредит в інший МФО під 0%, погашають старий кредит та отримують відстрочку довжиною до 1 місяця. Цей «трюк» можна повторювати кілька разів, постійно кредитуючись під 0% у різних нових МФО, поки цей список не буде вичерпаний.