Де можна одержати кредит на картку без відмови?
Інтерпретуючи поставлене питання у сучасні реалії, формулювання виглядатиме так: «Яка кредитно-фінансова організація пред'являє до позичальників найбільш лояльні вимоги?».Відповідь однозначна – такою організацією є МФО (мікрофінансова організація). МФО вийшли на кредитно-фінансовий ринок відносно недавно – приблизно півтора-два десятки років тому, але дуже швидко набрали популярності саме завдяки своїм лояльним вимогам до позичальників.
На відміну від банківської сфери, де банки висувають до своїх клієнтів досить жорсткі вимоги, яким повинні відповідати клієнти, щоб отримати банківський кредит, МФО не вимагає документального підтвердження платоспроможності чи поручителів. Тому відсоток відмов при оформленні кредитів у МФО набагато нижчий, ніж у банку.
Можливість оформити онлайн-кредит та не отримати відмову
Багато сучасних МФО працюють тільки через Інтернет, і не мають фізичних відділень, куди можна було б прийти за кредитом. Як показує практика, відсоток оформлення онлайн-кредитів з кожним роком зростає. Відповідно до цифр статистики при оформленні онлайн-кредиту до МФО відсоток відмов не перевищує 10%. Іншими словами, дев'ять із десяти заявок, поданих у режимі онлайн на кредит, схвалюються в МФО.Така велика кількість бажаючих оформити онлайн-кредит у МФО пояснюється дуже просто – це швидко, зручно та надійно. Щоправда, МФО кредитують не всіх. Існують жорсткі обмеження, наприклад, віком. Відмову в онлайн-кредиті точно отримають особи молодші 18 років. Також буде відмовлено деяким особам старшого віку. Це пояснюється тим, що у всіх МФО встановлено нижній віковий ценз у 18 років, а ось верхній віковий кордон коливається у широкому діапазоні – від 55 до 95 років, залежно від політики конкретної МФО.
Хто ще може отримати відмову під час подання заявки до МФО? Однозначно отримають відмову особи, які під час реєстрації вказали недостовірні дані. Висока ймовірність отримати відмову в осіб із поганою кредитною історією, а також у позичальників, які заслужили негативну репутацію на ринку мікрокредитування.
Які документи потрібно надати до МФО, щоб не отримати відмову
Як було зазначено раніше, МФО пред'являє своїх клієнтів дуже лояльні вимоги оформлення позики. В обов'язковому порядку, щоб не отримати відмову, позичальник повинен надати копію свого паспорта, вказавши достовірні паспортні дані, а також індивідуальний номер платника податків (ІПН).Крім цих двох обов'язкових документів, буде потрібний дійсний номер мобільного телефону українського оператора зв'язку. Якщо кредит оформлятиметься в режимі онлайн, знадобиться банківська карта одного з українських банків, яку клієнт повинен буде «прив'язати» до свого облікового запису на сайті МФО.
Ось, власне, і всі документи, які необхідно надати МФО під час реєстрації та подання заявки на кредит. Будь-яких додаткових довідок про доходи чи поручителів зазвичай не потрібно. Однак, якщо клієнт може надати про себе додаткову інформацію, що підтверджує його платоспроможність – це буде лише плюсом для нього та підвищить ймовірність схвалення поданої заявки.
Що робити, якщо заявка клієнта отримала відмову
Насамперед слід постаратися дізнатися, чому було отримано відмову. При цьому сама відмова може бути отримана на різних етапах – на етапі реєстрації та на етапі подання заявки.Відмова у реєстрації найчастіше пов'язана з недостовірними даними, які надав клієнт. Слід виправити помилку та пройти повторну реєстрацію. Якщо є можливість зареєструватися за допомогою системи BankID, слід скористатися нею. Такий варіант спрощує та прискорює процес реєстрації нового клієнта за умови, що він є клієнтом одного з банків, підключених до системи БанкІД.
Якщо відмову отримано на етапі подання заявки, необхідно перевірити, чи не виходить сума, яку запитують у заявці на кредит за встановлені ліміти. Те саме стосується і термінів кредитування. Більшість МФО кредитують своїх клієнтів у діапазоні від 100 грн. до 25000 грн. терміном від 1 до 30 днів.
У разі, якщо відмова була отримана через погану кредитну історію, доцільно подати заявку в іншу МФО. Справа в тому, що різні МФО висувають різні вимоги щодо ступеня «зіпсованості» кредитної історії своїх клієнтів. Той самий позичальник може отримати відмову в одній МФО, але його заявка може бути схвалена в іншій МФО. Тому особам із проблемною кредитною історією рекомендується подавати відразу кілька заявок до різних організацій.