Пролонгація мікрокредиту – це важливо знати кожному
Популярність онлайн-кредитів на карту серед споживачів пов'язана перш за все з їх доступністю і простотою оформлення. Однак, за офіційною статистикою до 30% позичальників мають проблеми з погашенням кредиту в строк через виникнення фінансових труднощів. Як наслідок – нарахування пені або штрафів, проблеми з кредитною історією. Яким же чином можна відстрочити дату виплати позики та на яких умовах? Як уникнути переплат?
Чому важливо знати умови пролонгації кредиту?
Попри те, що мікрофінансові організації (МФО) пропонують короткострокові кредити (до 30 днів) і невеликі суми (500 - 15 000 грн), клієнт, приймаючи рішення про кредитування, може не розрахувати свої фінансові можливості та потрапити в неприємну ситуацію в стосунках з кредитором. Дійсно, ніхто не застрахований від форс-мажорних обставин. Розуміючи це, багато МФО пропонують своїм клієнтам можливість продовження кредиту на певний термін (7-30 днів) без штрафних санкцій.
Наприклад, при подачі заявки та оформленні онлайн-кредиту в Money4You клієнт отримує детальну інформацію про умови пролонгації позики у разі необхідності. Такий підхід дозволяє компанії уникнути проблемних позик і судових розглядів, зберегти лояльність позичальника, а клієнтові не втратити пільговий (або акційний) відсоток, підвищити кредитний рейтинг і уникнути небажаних переплат.
Таким чином, чим раніше і детальніше споживач буде поінформований про умови пролонгації, тим вигідніше для себе він вирішить труднощі із заборгованістю, що виникли.
У чому суть пролонгації позики?
Процедура пролонгації передбачає перенесення дати погашення позики на певний термін. Деякі компанії обмежують кількість таких перенесень (наприклад, до 10 разів), інші пропонують безлімітну пролонгацію, в цьому випадку мікропозика практично перетворюється в довгостроковий кредит. Як правило, МФО включають умови пролонгації до кредитного договору, якщо така послуга передбачена. Треба врахувати, що за таку можливість доведеться заплатити.
Погоджуючись на подовження кредиту, позичальник повинен сплатити нараховані раніше відсотки та основну кредитну ставку на суму пролонгації. При цьому тіло кредиту не погашається. Після сплати процентної ставки за бажанням клієнта можна частково погасити основний борг, тоді відсоток нараховується на суму, що залишилася. Таким чином можна зменшити суму виплат по кредиту.
Деякі МФО стягують комісію за послугу пролонгації (до 30% від суми кредиту), але найчастіше нараховується стандартна процентна ставка за 1 добу користування позиковими коштами. Наприклад, для клієнтів компанії Money4You подовження кредиту – безкоштовна послуга.
Якщо позичальник оформлює кредит і побоюється, що може не повернути гроші вчасно, то йому необхідно вибирати МФО, яка надає послугу пролонгації, і детально вивчити в договорі умови її отримання.
У чому суть пролонгації позики?
Розуміючи, що повернути позику в обумовлений договором строк не вдасться, клієнт повинен довести це до відома кредитора, бажано за 2-3 дні до закінчення терміну договору. Це може запобігти нарахуванню пені в разі затримки з оформленням пролонгації та збереже кредитну історію.
Процедура подовження позики здійснюється онлайн через особистий кабінет (ОК) клієнта, для цього необхідно:
авторизуватися в ОК і знайти розділ про пролонгацію позики;
вибрати термін подовження і суму кредиту, там же буде вказана сума процентної ставки для подовження;
оформити заявку, яка розглядається онлайн протягом 5 хвилин;
оплатити суму за відсотками (або комісію), гроші повинні бути на рахунку не пізніше останнього дня за договором;
підписати додаткову угоду за допомогою електронного підпису (код надсилається на телефон позичальника).
Якщо подовження кредиту оформлюється після настання прострочення, то пеня нараховується на період до активації угоди про пролонгацію.
В результаті послуга пролонгації вигідна обом сторонам: клієнт отримує додатковий час для розв'язання своїх фінансових проблем, а кредитор – комісійні за надану послугу.
Якщо ж у вас виникли додаткові питання - Зверніться на гарячу лінію сервісу Money4You по телефону