Беремо онлайн-кредит обдумано та з вигодою!
Швидкий онлайн-кредит на карту – один із найзручніших та оперативних способів розв'язання фінансових проблем для тих, кому потрібна невелика сума та на короткий термін. У кожного з нас може виникнути екстрена потреба у коштах. Але як вибрати надійного кредитора з вигідними умовами кредитування серед багатьох компаній із привабливою рекламою? Якими критеріями необхідно керуватися, щоб віддати перевагу тій чи іншій компанії та не потрапити до рук шахраїв? Відповідальність за вибір лежить на позичальнику. Навіть якщо кредит потрібен терміново, до вибору мікрофінансової організації (МФО) варто підходити виважено.
Чим приваблюють МФО?
Останні кілька років спостерігається активне зростання ринку мікрокредитних послуг завдяки унікальному кредитному продукту.
На думку Олега Кузьмінова, директора фінансової компанії Money4You, популярність МФО обумовлена тим, що швидкість та простота оформлення позики відповідає очікуванням позичальника, якому комфортно розв'язувати свої фінансові проблеми онлайн. О.Кузьмінов впевнений, що саме завдяки прозорості умов договору, якості та швидкості розгляду заявок на онлайн-кредити в Money4You, а також регулярним акціям і бонусам, 80% позичальників стають постійними клієнтами компанії.
Які ж вигоди отримує позичальник, звертаючись за кредитом до МФО?
Швидкий результат Оформлення заявки на кредит в онлайн-режимі, не виходячи з дому, або навіть в смартфоні. На розгляд заявки солідні компанії витрачають в середньому 5-7 хвилин. Наприклад, у Money4You після реєстрації в особистому кабінеті та заповненні анкети ідентифікація позичальника займає всього 3 хвилини. Важливим є те, що МФО кредитують цілодобово 24/7.
Доступність та лояльність Для кредитування потрібен мінімальний пакет документів: паспорт, ІПН, а також банківська картка та телефон. Довідка про доходи при цьому не вимагається, клієнт навіть може мати не прострочений кредит в іншому банку, не потрібна застава та порука. Ймовірність схвалення заявки 9 із 10!
Прозорість умов договору До підписання договору клієнт обізнаний із кінцевою сумою повернення, із графіком погашення, із сумою пені або штрафами у разі прострочення платежів. Електронний онлайн-калькулятор на сайтах МФО дозволяє швидко зіставити термін кредиту, суму та виплати за відсотками
Гнучкість кредитної послуги: а) можливість дострокового погашення, причому клієнт сплачує лише термін користування кредитом; б) різні способи перерахування та повернення грошей; в) різноманітність кредитних пропозицій (розмір та термін користування кредитом, процентна ставка, особливості пролонгації, акції, бонуси для постійних клієнтів).
Перш ніж взяти кредит
Якщо вам сподобалися умови кредитування в МФО, і ви захотіли скористатися цією послугою, то з чого варто почати? Насамперед поставте собі прості запитання: навіщо потрібен кредит і чи зможете ви повернути його вчасно? Важливо приймати рішення про позику не емоційно, а з розумінням того, що повертати доведеться із відсотками. Чи готові ви дисциплінувати себе та обмежити звичайні витрати, ретельно планувати бюджет чи навіть шукати додаткові джерела доходу, щоб вчасно сплатити позику? Оцінка своєї кредитоспроможності – головна умова ефективної співпраці з МФО.
Як вибрати надійного кредитора?
Не варто довіряти рекламі чи покладатися на поради друзів та родичів. Приділіть час, щоб розглянути 5-7 кредитних пропозицій. На що потрібно звернути увагу?
Перевіряємо реєстраційні документи МФО На сайті компанії обов'язково мають бути розміщені документи, що підтверджують легальність її діяльності: ліцензії, серія і номер свідоцтва про реєстрацію. Перевірити надійність наданої інформації можна в офіційному Реєстрі фінансових установ (на сайті НБУ) та в Єдиному держреєстрі юридичних осіб та фізосіб-підприємців (на сайті Мінюстиції). Ці кроки необхідні, щоб не потрапити до рук онлайн-шахраїв, які користуються фейковими сайтами.
Знайомимося з рейтингами МФО та відгуками клієнтів Об'єктивну інформацію про діяльність компаній краще шукати на авторитетних професійних сайтах, які висвітлюють ринок мікрокредитів. Вони детально оцінюють послуги МФО за багатьма параметрами (сервіс, якість послуги, система ідентифікації та платіжні системи, акції та бонуси) та регулярно оновлюють рейтинги. Тут же можна знайти відгуки клієнтів про відносини з кредитором. Враховуємо те, що відгуки надають досить суб'єктивну точку зору, оскільки не всі позичальники є сумлінними клієнтами.
Перевіряємо зворотний зв'язок На сайті компанії обов'язково має бути можливість зв'язку з менеджером або оператором саll-центру, який відповідає на запитання клієнтів. Спробуйте зв'язатися з оператором у різний час, щоб переконатися у надійності каналу зв'язку.
Звертаємо увагу на швидкість розгляду заявки Перш ніж отримати кредит, позичальник повинен пройти процедуру ідентифікації та верифікації за сотнями параметрів. Провести таку перевірку швидко за 3-5 хв можна лише за допомогою сучасної та дорогої скорингової системи. І лише солідні компанії, які дбають про свій рейтинг та комфорт клієнтів, можуть дозволити собі вкладати гроші у вдосконалення таких систем.
Вивчаємо умови договору На перший погляд, може здатися, що умови схожі, але все залежить від деталей. Хороша новина про те, що НБУ зобов'язала всі фінансові організації з січня 2022 року розміщувати на своїх сайтах повну інформацію про умови кредитування в єдиному уніфікованому форматі. Іншими словами, регулятор контролює наскільки вірогідні та вичерпні відомості (повна вартість кредиту, штрафні санкції, річний відсоток ставки тощо) надає компанія своїм клієнтам. Обов'язковою умовою є наявність на сайті калькуляторів для розрахунку всіх витрат на позику.
  • Багато компаній із метою залучення клієнтів пропонують практично безвідсоткові (під 0,01% на день) кредити. Однак слід пам'ятати, що пільговий відсоток діє обмежений термін: 7-10 діб, після чого нараховується стандартна ставка за кредитом.
  • Договір варто перевірити на наявність додаткових платежів, наприклад за обслуговування кредитного договору. Клієнт має право знати ефективну процентну ставку за кредитом. Як правило, вона не перевищує 2% на день.
  • За прострочення платежів за кредитом МФО мають право за законом нараховувати пені та стягувати штрафи. Залежно від компанії ці цифри можуть суттєво відрізнятись. У деяких компаніях не штрафують за перші три дні прострочення, якщо клієнт вчасно попередив про проблему.
  • Можливість пролонгації кредиту – важлива умова, щоб уникнути небажаних переплат, якщо з якоїсь причини позичальник не зміг погасити позику вчасно. Варто обрати ту компанію, яка пропонує безплатну та безлімітну пролонгацію. Однак найчастіше з клієнта стягують разову оплату за цю послугу або нараховують відсоток від суми кредиту.
  • Слід зазначити, що чим більше способів надає компанія для отримання/повернення позики, тим вигідніше клієнту. Гроші можуть перераховуватись на банківську картку, електронний гаманець або банківський рахунок позичальника. Важливо звернути увагу на особливості повернення позики. Так, наприклад, при переказі через банківську касу або систему клієнт-банк гроші до кредитора можуть надійти із затримкою до 3 діб. А для електронних платежів через особистий кабінет потрібний стабільний Інтернет. У будь-якому випадку повертати гроші надійніше за 1-2 доби до закінчення терміну кредиту.
  • Практично всі компанії пропонують бонуси та акції. Бонусні пропозиції дозволяють клієнту значно скоротити суму переплати за кредитом. Варто пошукати компанію, яка пропонує такі програми як для новачків, так і для постійних клієнтів за умови наявності у них хорошої кредитної історії.
Отже, завдання кредитора подбати про свій рейтинг, надати якісну фінансову послугу та завоювати довіру споживача. Позичальник же, своєю чергою, відповідальний за свою платоспроможність, вибір надійної компанії та сумлінне виконання договірних зобов'язань.
Якщо ж у вас виникли додаткові питання - Зверніться на гарячу лінію сервісу Money4You по телефону