Що таке кредитна історія
У кожної людини, яка в будь-який час користувалася кредитними коштами, існує своя кредитна історія. Наприклад, якщо Ви взяли гроші в банку під заставу майна або навіть мобільний телефон в кредит - все це відображається у Вашій історії.
В даному «досьє» міститься не тільки історія кредитів, а також детальні дані щодо суми і терміну позики, назв фінансових організацій, а також особисті дані клієнта.
Згідно накопиченої інформації про позики клієнта, кредитна історія умовно може бути як «хорошою», так і «поганою».
Як нескладно здогадатися, наявність хорошої кредитної історії має на увазі те, що клієнт користувався позиковими коштами згідно умов кредитування та вчасно їх повертав.
Погана кредитна історія свідчить про низький рівень фінансової відповідальності людини, входження в борги і прострочення перед фінансовими компаніями.
Кредитну історію у себе збирають і зберігають так звані бюро кредитних історій. Дані про діяльність клієнтів вони отримують від співробітників банків, фінансових або кредитних організацій.
Навіщо потрібна кредитна історія?
Банки та кредитні організації Для того, щоб прийняти рішення про видачу позики, співробітники таких організацій часто вдаються до оцінки даних клієнта за допомогою його кредитної історії. Якщо кредитна історія позитивна - людина з високою ймовірністю отримає кредит. У разі негативного «досьє» - шанси на отримання кредиту помітно погіршуються.
Страхові компанії За статистикою, клієнти з поганою кредитною історією набагато частіше звертаються в страхові організації за виплатами та просять на 40-50% більше коштів, ніж інші. В такому випадку страховики можуть або підвищити вартість поліса для таких клієнтів, або ж зовсім відмовити в подальшому обслуговуванні.
Роботодавці Деякі компанії при прийнятті рішення про наймання співробітника, перевіряють його кредитну історію, де вони можуть побачити його можливі борги в кредитних організаціях, в тому числі чи знаходиться його майно у заставі. Такий аналіз дозволяє дізнатися більше про потенційного співробітника компанії.
Як поліпшити кредитну історію?
Насправді все просто - потрібно дотримуватися умов кредитного договору і вчасно погашати позичкові кошти.
Якщо ж у вас виникли додаткові питання - Зверніться на гарячу лінію сервісу Money4You по телефону